top of page

Biz Kimiz?

Enersistem 1984'te enerji, enerji tasarrufu, yanma ve yanma kontrolü konularında deneyimli bir grup mühendis tarafından Ankara'da kuruldu.

 

Şirket kuruluşundan önce, kurucular Dünya Bankası'nca finanse edilen ve Türk Sanayiinde Enerji Tasarrufu konulu projede üç yıl görev aldılar. Bu proje kapsamında, Türk Sanayiinde tüketilen enerjinin % 20'sine eşdeğer tüketime sahip on beş büyük sanayi kuruluşu; enerji tüketimleri, kayıplar, geri kazanım imkanları açısından incelenmiş ve buna ait fizibilite raporları hazırlanmıştır. Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen bu çalışma neticesinde kazanılan bilgi ve deneyim, Enersistem'in alt yapısını ve kuruluş amacını oluşturmuşur. Bu anlamda, 1990'dan itibaren öncelikle doğalgaz ve sonra da LPG yakıtlarının sağladığı imkanlarla, tamamı enerji tasarrufu sağlayıcı ve enerji verimliliği yüksek sistem ve ekipmanlar genel çerçevesi ile; endüstriyel ısıtma, Enersistem'in temel faaliyet alanını oluşturmuştur. Bunlardan bugün en yaygın bilinen ve kullanılanı; ülkemizde 1989'da ilk olarak Enersistem tarafından tanıtılan, gaz yakıtlı borulu radyant ısıtma sistemleridir. Firmamız bu konuda yirmi beş yılı aşkın bir süredir Avrupa lideri AmbiRAD - İngiltere firmasının ürünlerinin satışını yapmaktadır.

 

Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan firmamız, 2009'dan beri ISO 9001 Kalite Belgesi'ne sahiptir.

Beş mühendis toplam yirmi beş kişilik kadro ile Türkiye çapında hizmet veren Enersistem; buna ilave otuz yıllık bir süreçte biriktirdiği kendisi ile özdeş, uzman ve sorumlu hizmet anlayışına sahip dost firmalardan oluşan oldukça yaygın bir satış ağına sahiptir.

 

Enersistem'in en belirgin özelliği, standart kalıplardaki konfeksiyon çözüm önerileri yerine, kullanılan teknolojinin ruhuna uygun ve her uygulamaya özgün en doğru ve en ekonomik çözümleri üretmek ve uygulama sonrası sistemin ilk günkü performansını temin eden sorunsuz satış sonrası hizmet desteğidir. Projelendirme, uygulama ve satış sonrası aşamaların tamamında geçerli olan bu uzman ve sorumlu hizmet yaklaşımı, günümüzde en önemli konu haline gelen iş ve işçi güvenliğinin de olmazsa olmaz en temel paydasıdır. Bu noktada, otuz yılı aşkın ve tamamı gaz yakıtla çalışan uygulamalarımızın hiçbirisinde iş güvenliğine yönelik herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmamış olmamız, bizim en çok önem verdiğimiz ve bizi gururlandıran husustur.

 

İnternet ortamında tanıtımını yaptığımız ürün ve hizmetlerimiz konusunda detay bilgi ve görüşme talebiniz için hizmetinizdeyiz.

bottom of page